Ekonomi

Çin hisseleri en kötümser fonların bile radarında

Yavaşlayan ekonomi ve siyasi belirsizlik riskleri nedeniyle değerlemeleri önemli ölçüde düşen Çin hisseleri, artık ülke hakkında kötümser olan fonlar için bile cazip hale geliyor.

Yaklaşık 10 yıldır Çin varlıklarına dokunmayan Melbourne merkezli fon Bell Asset Management’ın CIO’su Ned Bell, aralarında Tencent’in de bulunduğu büyük ölçekli Çin teknoloji şirketlerini satın almayı düşündüklerini söyledi. Abrdn’in fon yöneticisi Louis Luo, Çin’deki hisse pozisyonunun opsiyonlar yoluyla artırılmasına ilişkin yorum yaparak, “Son üç çeyrekte tarafsız kaldık. Ama artık değerini görmeye başlıyoruz” dedi. Geçtiğimiz yılı üst üste üçüncü kez ekside kapatan MSCI Çin endeksi bu yıl da yüzde 5’e yakın kayıp yaşadı.

Ancak JPMorgan Asset Management ve Blackrock, değerlemelerin cazip bir seviyeye ulaştığını belirtiyor. JPMorgan stratejisti Sylvia Sheng, “Makro tarafta istikrar gördük” dedi. “Bu yavaş yavaş şirketin kârlılığında istikrara yol açacak” dedi. Blackrock’tan Thomas Taw, taktiksel olarak Çin hisselerini portföylere dahil etmenin pahalı hale geldiğini belirterek, “Çin çok zorlu bir pazar. “Doğru zamanı seçmek zor olabilir” diye uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu